ТОП 4 НАЈЗДРАВИ НАМИРНИЦИ ВО СВЕТОТ: Се верува дека ги сузбиваат клетките на ракот!

Научниците секојдневно работат на пронаоѓање начини за борба против ракот, а до сега открија фактори во исхраната за кои се верува дека имаат способност да го потиснат развојот на канцерогените клетки.
Матичните клетки на ракот се одговорни за активирање на многу видови на рак, како и за поттикнување на повторување на ракот по третманот. Ова се најдобрите намирници за кои се верува дека можат да влијаат на клетките на ракот …

Зелен чај


This image has an empty alt attribute; its file name is zelen-caj-1.jpeg
Зелениот чај има многу корисни функции, вклучувајќи ја и способноста да го потисне развојот на матичните клетки на ракот. Научниците од Медицинскиот универзитет Нанџинг и Универзитетскиот центар за рак на Sun Yet-Sen во Кина го проучувале ефектот на полифенолот од зелениот чај, епигалокатехин-3-галат (EGCG) во лабораторија и откриле дека може да го намали растот на матичните клетки од рак на дебелото црево за 50 проценти. .
Друга студија од Универзитетот во Салфорд во Англија покажала дека зелениот чај (само листови од чај во прав) може да го прекине метаболичкиот пат на матичните клетки на ракот на дојката.

Виолетови компири


This image has an empty alt attribute; its file name is kompiri-1.jpg
По потекло од Перу, виолетовите компири биле ценети од древните Инки поради нивните хранливи придобивки. Содржат биоактивен антоцијанин, сино-виолетовиот пигмент кој им дава сенка на многу темни бобинки. Научниците од Универзитетот Пен Стејт го истражувале ефектот на виолетовите компири врз матичните клетки на ракот. Во лабораторија, тие хранеле глувци кои биле изложени на висок ризик да развијат рак на дебелото црево со диететски еквивалент на еден виолетов компир (сорта Purple Majesti) секој ден во текот на една недела.
Тие ги споредиле ефектите на компирот со антиинфламаторниот лек наречен „Сулиндак“, кој е познат по тоа што ги потиснува полипите на дебелото црево и развојот на рак на дебелото црево. По една недела, дебелото црево на глувците било прегледано. Глувците хранети со виолетови компири имале 50 отсто помалку тумори. Кога ткивата на дебелото црево биле испитани повнимателно под микроскоп, имало 40 проценти зголемување на убивањето на матични клетки од рак на дебелото црево во споредба со групата која не јадела виолетови компири.
Научниците подготвувале виолетови компири на различни начини, вклучувајќи печење, сечење на коцки и сушење со замрзнување, но биоактивни компоненти за борба против матичните клетки на ракот се чини дека се стабилни дури и под различни услови и техники на подготовка. Земајќи ги предвид неговите ефекти, виолетовите компири, покрај прекрасната боја, можат да имаат и уникатни антиканцерогени својства кои традиционалните бели компири ги немаат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како брзо да се исушат алиштата во зима? Овие генијални трикови заштедуваат време!

Доколку немате тераса или соба во вашиот стан каде што можете да ги исушите алиштата, …