(ВИДЕО+ФОТО) НАЈПОЗНАТИТЕ ДАМИ НА СВЕТОТ НЕ СЕ ПЛАШАТ ДА ГО ПОКАЖАТ ЛИЦЕТО БЕЗ ШМИНКА: Која ви е најубава во природно издание?

Им даваат голема поддршка на младите девојки да се прифатат себеси и своето лице такви какви што се!
Од нив се очекува секогаш да изгледаат беспрекорно – без брчки, акни, вишок килограми, целулит, седа коса! А, всушност, многумина забораваат дека се обични жени како секоја од нас. Тие се соочуваат со сите проблеми, кои не се баш најдобар пријател на женската убавина.
Навикнати сме да блескаат, да светат на црвениот тепих или на блескавите насловни страници на списанијата со совршена шминка која ги истакнува нивните атрибути и ја крие (секоја) несовршеност.
И покрај тоа, тие гордо го покажуваат своето лице без трошка шминка, бидејќи природното е најубаво, нели?
Овие постапки ги поттикнуваат особено младите девојки да се сакаат себеси со сите свои несовршености, бидејќи затоа се единствени.
А која според вас е најубавата дама од светската јавна сцена во сосема природно издание?

Џенифер Лопез


View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)


Викторија Бекам

Ешли Бенсон

Ким Кардашиан

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Заљубени сте во во некој со кој НЕ МОЖЕТЕ ДА БИДЕТЕ? 8 совети ќе ви помогнат да го преболите и да продолжите понатаму

Ако сте несреќно заљубени, овие совети можат да ви бидат корисни Љубовта може да биде …