(ВИДЕО) Славната пејачка се опијанила и заборавила дека е позната, снимката стана вирален хит!

ИАКО видеото е направено за време на излегувањето на Адел во февруари, неодамна стана хит на TikTok, а светски познатата пејачка толку се опијанила што заборавила дека е позната.
Пејачката во моментот на снимањето на спотот уживала на забава во ноќниот клуб Heaven во Лондон, а тоа било едно од ретките појавувања на пејачката под дејство на алкохол, откако јавно објавила дека ќе престане да пие во октомври 2021. година. Иако се објавени неколку клипови од тоа издание, еден посебно се издвоил – оној во кој Адел изгледа дека заборавила колку е позната.
Како што покажува видеото од TikTok, Адел се наведнува од ВИП зоната за да збунето праша група луѓе на подиумот за танцување: „Како сите знаат дека сум јас?“

@lifeoflaparties Adele Forgot That She Was A Celebrity 🥃🍸#adele #partying #drinking ♬ original sound – Party With Betts 🎥


Кон крајот на минатата година, пејачката зборуваше за американскиот Vogue за проблемите со алкохолот и изјавила дека страда од анксиозност по мамурлакот и дека тоа за прв пат станало проблем за време на изолацијата.
„Секогаш сум малку мамурна во понеделник наутро. Опивањето станува се’ порано и порано“, рекла таа тогаш.
„Паднав низ задната врата на барот, а не низ предната. Потоа се сеќавам дека се разбудив со најлошиот мамурлак“, додала таа.
Претходно истата вечер, Адел била во емисијата на Греам Нортон на Би-Би-Си, каде со славниот водител разговарала за животот по објавувањето на нејзиниот албум 30, како и за доделувањето на BRIT Awards.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Редовното консумирање на една намирница може да го намали ризикот од срцеви проблеми

Љубителите на сирење имаат 38. отсто помали шанси да заболат од срцева слабост отколку оние …