(ФОТО) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА – НЕМА КРАЈ НА ЦРНИТЕ ДЕНОВИ ЗА АЛЕК БОЛДВИН: Прво ја УБИЛ КОЛЕШКАТА, а сега починала жената што најмногу ја сакал!

Керол М.Болдвин, мајката на Алек Болдвин, починала денеска на 93-годишна возраст.
Семејството се прости од неа со објава на Инстаграм профилот на актерот.
„Керол М.Болдвин, мајка на глумците Алек, Даниел, Вилијам и Стивен Болдвин, и две ќерки, Елизабет и Џејн, почина денес во градот Сиракјус, Њујорк. Имаше 92. години“, напишале.

View this post on Instagram

A post shared by Alec Baldwin (@alecbaldwininsta)


„Во 1991 година и бил дијагностициран рак на дојка. Ја преживеала болеста и се приклучила на групата за подршка во Лонг Ајленд. Во соработка со универзитетот SUNY Stony Brook и со подршка на тогашниот претседател на универзитетот, Ширли Страм Кени, на кампусот е отворен Фонд за истражување на рајот на дојка ‘Керол М.Болдвин“, се вели во соопштението, истакнувајќи дека Фондот собрал милиони долари.
Тие, исто така, го цитираа она што Алек еднаш го рекол за својата мајка:


This image has an empty alt attribute; its file name is alek-boldvin-so-majka-mu.jpg

„Таа ме научи дека човек може да се посвети на различни работи во животот, а не само на една. Во последните 25. години таа живееше живот на борец и победник, фокусирана на целта на која и посветила толку многу енергија. Ние сите сме многу горди на нејзиниот успех“, стои во објавата.
Да потсетиме, Алек Болдвин пукаше од реквизит во октомври минатата година и случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот Џоел Соуза додека го снимаше вестернот „Рѓа“. Хачинс (42) со хеликоптер била пренесена во Универзитетската болница во Ново Мексико во Албакерки, каде што починала, а Соуза со брза помош била пренесен во Регионалниот медицински центар Кристус Сент Луис. Винсент во Санта Фе, за да му ги санираат повредите.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Парко 2047 фестивал

Иднината започнува сега! „Парко.𝟐𝟎𝟒𝟕“ е проект на млади Битолчани, чија цел е да создадат платформа …