(ФОТО) РОЛАН ГАРОС: Аргентинскиот тенисер завршил без свест во локва крв, не се сеќава на ништо!

Аргентинскиот тенисер Хуго Карабели доживеа вистинска драма пред мечот со Канаѓанецот Феликс Оже Алиасим.
На прес-конференцијата по поразот од деветтиот тенисер во светот, тој открил што точно се случило и дека завршил во бессознание во локва крв.
За негова среќа, тренерот дошол и го спасил.


„Навистина ништо не се сеќавам, не знам како се онесвестив. Се сеќавам само дека тренерот ме крена а лицето ми беше полно со крв. Видов траги од удар на моето рамо и на ѕидот, па претпоставувам дека при падот удрив со рамото во ѕидот аи дека со главата сум удрил од земјата. Тренирав со Фоњини само еден час, пред следниот меч, бидејќи ме болеше главоболка. Пиев лекови против болки, но не се чувствував добро на теренот“, изјавил Карабели по поразот од Феликс Оже – Алијасим.
Дека нешто не било во ред пред натпреварот можело да се види и кај самиот Карабељи кој имал лузни на лицето и отечен нос, што се гледа на фотографиите.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНИ СЦЕНИ – Навивач втрчал на теренот и го преплашил Меси: Поради бурната реакција на обезбедувањето останал без автограм!

Фудбалската репрезентација на Аргентина во пријателски натпревар ја совлада Јамајка со 3:0, а покрај двата …