(ФОТО) Кевин Спејси обвинет за сексуално злоставување на тројца мажи

АКТЕРОТ Кевин Спејси е обвинет за сексуално злоставување на тројца мажи во Велика Британија, пишува Би-Би-Си.
“Одобрено е четирикратно обвинение за сексуален напад против Кевин Спејси (62). Тој е обвинет и за поттикнување на лице на пенетрирачка сексуална активност без согласност. Обвиненијата дојдоа по прегледувањето на доказите собрани од полицијата во истрагата”, рекла јавната обвинителка Розмари Ејнсли.
„Обвинителството ги потсетува сите заинтересирани страни дека кривичната постапка против господинот Спејси е активна и дека тој има право на правично судење“, додала таа.


Обвиненијата почнаа во 2017. година
Бранот обвинувања што ја прекина кариерата на 62-годишниот актер започна во 2017. година. Тој беше обвинет од соработниците од сетот на серијата House of Cards и за недолично однесување, во која по обвинувањата ја загуби главната улога. Тој мораше да им плати отштета од 31. милион долари на продуцентите на истата серија.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Откако беше обвинета за фотошопирање фотографии, актерката откри како изгледа без шминка

Откако беше обвинета дека изгледа непрепознатливо на фотографиите, Салма Хајек на Инстаграм го покажа својот …