(ВИДЕО) Во Перу регистриран земјотрес со јачина од 7,2 степени по Рихтер – луѓето паѓале од мотоцикли!

Земјотрес со интензитет од 7,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во јужниот дел на Перу.
Епицентарот на земјотресот бил на 13. километри од градот Асангаро на длабочина од 200. километри.
Земјотресот бил почувствуван и во Ла Паз како и во повеќе градови. Засега нема информации за загинати и за материјалната штета.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се чествува Трето наоѓање на главата на Свети Јован Крстител

Во времето на прогонството на светиот Јован Златоуст, главата на свети Јован Крстител беше пренесена …