(ФОТО) Меган Маркл како вистинска дама на Холивуд: Носела интересен летен стајлинг

Меган Маркл отсекогаш имала вкус…
Меган Маркл и принцот Хари викендов беа домаќини на хуманитарен поло натпревар за да им помогнат на локалните организации.
Војвотката изгледаше како вистинска дама облечена во интересна комбинација на облека, елегантна, но во исто време и адекватна за секојдневен, летен настан.

View this post on Instagram

A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex)


Меган носеше бел, широк шорц и црна блуза со точки. Изгледа дека била инспирирана од холивудскиот гламур, па додала шапка со голем обод, црвен кармин и големи црни очила за сонце.
Двојката беше исклучително среќна, тимот на Хари победи, а Меган гордо му врачи трофеј и убав бакнеж на својот сопруг.Меган и Хари наскоро повторно ќе патуваат во Велика Британија за да присуствуваат на јубилејот на кралицата Елизабета.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

3. СОВЕТИ, ДАЛИ Е ТОЈ ВИСТИНСКИОТ МАЖ ЗА ВАС! Обрнете внимание на следните работи…

До моментот кога ќе дојдете до четвртиот состанок, честопати треба да одлучите дали сериозно да …