(ФОТО) ОДБИЛА ПОМОШ ОД ПОРАНЕШНИОТ СОПРУГ – БЕШЕ УБАВА И УСПЕШНА МАНЕКЕНКА, А СЕГА Е БЕЗДОМНИЧКА И „КОПА“ ВО ЃУБРЕТО: Еден СКАП детал на неа оставил многумина во чудење!

Лони Вилсон (39) порано беше успешна манекенка и сопруга на ѕвездата од „Чуварот на плажата“, Џереми Џексон, но од 2016. година живее како бездомничка.
На улиците на Лос Анџелес често ја снимаат папараците како претура по ѓубре, а на нејзините најнови фотографии многумина забележале скап детаљ.
Станува збор за паметен часовник на Apple, кој Лори го носела на рака, иако во исто време била без чевли и туркала количка со отпад.

This image has an empty alt attribute; its file name is loni-vilson-1-682x1024.jpg
Со текот на времето, поранешната манекенка станала непрепознатлива и повеќе не е ниту сенка на убавицата која некогаш пртедизвикуваше воздишки од насловните страници на списанијата.
Инаку, Лони до 2016. година работела како асистент во центарот за пластична хирургија во Лос Анџелес, а потоа доживеала нервен слом и добила отказ, а потоа го изгубила домот.


This image has an empty alt attribute; its file name is loni-vilson-2.jpg
Поранешната девојка на Џереми Џексон, Синди Ковакс, за британските таблоиди коментирала дека актерот одбил да и помогне на поранешната сопруга откако се развеле во 2014 година.
„Ми се згади од неговата реакција. Нему едноставно не му беше грижа“, рекла таа.
Вилсон секако истакнала дека не сака помош од поранешниот сопруг, ниту од некој друг.

This image has an empty alt attribute; its file name is loni-vilson-3-682x1024.jpg
„Можам да живеам сама. Имам се што ми треба. Немам мобилен телефон и никој не може да ме добие, но имам храна и имам каде да спијам”, рекла таа во една прилика.
Лони во минатото извесен период работела и како фитнес инструкторка, а ги красела насловните страници на некои списанија, но се тргнало наопаку поради нејзините психички проблеми.


Извор:dnevnik.hr

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 02.07.2022: Изгледате вознемирени при помислата дека некој емотивно ве запоставува. Тркалото на среќата се врти, бидете потрпеливи…

Овен Љубов: Некој ве поттикнува да бидете во добро расположение. Во согласност со вашите афинитети, …