ДО 22. ЈУНИ ОВИЕ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА ЛУДА СРЕЌА: Животот им се менува од корен!

Терезија
Додека Сонцето се движи низ Близнаците, Терезијата е подготвена да внесе повеќе авантури во својот живот. Можно е конечно да планирате и да се активирате на патување за кое долго сонувавте. Кога Венера ќе влезе во Бик на 28. мај, подгответе се да влезете на непознат терен кој бара да ја прифатите вашата ранливост – тогаш е идеално време за негување на љубовните врски. Во овој период можете да постигнете многу романтични амбиции. Одете полека, не брзајте и верувајте во процесот. Овој период е дефинитивно ваш!

Водолија
Конечно можете да се ослободите од стресот и напнатоста – сега е време за повеќе забава! Владеењето на Близнаците носи големи промени во вашиот живот. На работа ве очекуваат олеснување, креативност, добри желби – лесно можете да го постигнете планираното. Направете се среќни, почестете се, поврзете се со себе. Ако долго време размислувате за некоја личност или започнувате врска, сега е време да го направите тоа. Крајно време е да заблескате, сите ваши напори конечно ќе се исплатат. Соберете храброст, остварете го вашиот сон!

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТРЕСНО! ЈА ВРЗАЛА КОСАТА И ОТИШЛА ДА СЕ БОРИ А ПОТОА Е УБИЕНА: Имала само 20. години и штотуку станала новиот симбол на револуцијата!

Сите се прашуваат која е девојката која беше убиена во Иран на протести, која преку …