ДО 22. ЈУНИ ОВИЕ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА ЛУДА СРЕЌА: Животот им се менува од корен!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Погледнете дали и вие припаѓате на оваа група
Сонцето влегува во знакот Близнаци на 21. мај и ќе остане во него до 21. јуни 2022 година. Владеењето на Близнаците е моќен период, иако претставува двојност и може да биде симбол на манипулација, во овој период можете да бидете брзи и духовити. Вашите желби се засилени, а Меркур, планетата која е владетел на Близнаците, носи голема сила и лекции – од него особено ќе учиме бидејќи е ретрограден.

Оние кои ќе научат да бидат флексибилни, да ги отворат мислите и да се прилагодат на секоја ситуација, ќе дадат се од себе за време на владеењето на Близнаците. На многу знаци им претстои период на дружење, напредок и поврзаност – можно е обновување на некои стари пријателства. Откријте кои 3. хороскопски знаци ќе го добијат тоа што го сакаат од 20. мај до 20. јуни додека Сонцето е во Близнаци:


Близнаци
Драги Близнаци, ова е идеално време да се фокусирате на себе и на вашите цели. Што сте подготвени да промените? Имате решеност да го следите она што сте го зацртале. Кормилото на бродот на животот е во ваши раце – вие управувате и раководите, подготвени сте да го промените правецот, вие го избирате патот. Време е да се нурнете во вашата автентичност и она што ве прави единствени. Поради влијанието на Меркур, можете повеќе да размислувате за вашите врски и емотивни односи. Без разлика дали се работи за пријателство, партнерство или семејство, вие знаете како да постапите. Сега се ставате себеси на прво место, максимално се посветувате на развивање на своето битие.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„АКО ВАШИТЕ ПРОБЛЕМИ МОЖЕ ДА СЕ РЕШАТ СО ПАРИ, ТОА НЕ Е ПРОБЛЕМ, ТОА Е ТРОШОК“: Евреите ги решаваа предизвиците на посебен начин!

Мудрите еврејски поговорки за животот ќе го олеснат речиси секој проблем со кој се соочуваме. …