(ВИДЕО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – Девојка на TikTok открила: „Бев тажна што мојата покојна мајка никогаш нема да може да го запознае моето момче, А ПОТОА ДОЗНАЛА НЕШТО НЕВЕРОЈАТНО“

Една девојка објавила видео на својот профил на TikTok, во кое напишала дека е многу тажна што нејзината мајка, која починала кога таа имала само седум години, никогаш нема да може да го запознае нејзиното момче.

@speccylee


Found out through this photo in his photo album. A moment straight out of a movie 🥲

♬ iris – 🫶


Леа Мензис, која објавува видеа на TikTok под името @speccylee, научила запрепастувачка работа – имено, нејзината мајка го запознала нејзиното момче кога тој сè уште бил во градинка.
Во видеото кое има над 10. милиони прегледи, таа споделила како пронашла негова стара фотографија од градинка на која била и нејзината мајка. Таа всушност била негова воспитувачка.


This image has an empty alt attribute; its file name is devojka-i-majka-1.jpg
Таа рекла дека во моментот кога наишла на фотографијата се чувствувала како да е во филм, пренесува The Sun.
Многумина биле воодушевени и трогнати од оваа приказна, па побрзале во коментарите да ја изразат својата поддршка. Еден од коментарите дури гласеше: „Ова е знак дека тој е вистинскиот“.

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 04.07.2022: Подобро е да го задржите тоа што го имате отколку да гледате во насока на личност која изгледа премногу провокативно…

Овен Љубов: Не дозволувајте сомнежот кон вашата сакана личност или лошото расположение да преовладува во …