ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – Спасен коњ од напуштен објект во Дебар Маало – згрижен во ЗОО Скопје

По пријава на граѓани вчеравечер до МВР дека во Дебар Маало има коњ на тераса од стан во напуштен објект.

This image has an empty alt attribute; its file name is spasen-konj-1.jpg


Екипи на ЗОО Скопје заедно со директорот Кристијан Стаменов, полиција и инспектор на АХВ излегоа на терен и го спасија коњчето, кое за жал било врзано во руинираниот објект и оставено без храна и вода.

This image has an empty alt attribute; its file name is spasen-konj.jpg


Доцна вечерта коњот беше пренесен и згрижен во Скопје ЗОО каде што веднаш му беше обезбедена ветеринарна грижа и соодветна нега.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 02.07.2022: Изгледате вознемирени при помислата дека некој емотивно ве запоставува. Тркалото на среќата се врти, бидете потрпеливи…

Овен Љубов: Некој ве поттикнува да бидете во добро расположение. Во согласност со вашите афинитети, …