(ФОТО) ГО ОСТАВИЛ СОИГРАЧОТ ВО ЧУДО – Поранешниот голман на Јунајтед во 60-те години изгледа неверојатно, засрамениот Невил го фотографирал

Поранешниот холандски голман Рајмонд ван дер Гоув никогаш не беше голема ѕвезда на Манчестер Јунајтед, но освои две титули во англискиот шампионат и навивачите сè уште со задоволство го паметат.
Затоа тој бил актер на хуманитарен натпревар меѓу легендите на Манчестер Јунајтед и Ливерпул, кој се одигра вчера. Тој се појавил и ги воодушевил сите во соблекувалната со својот неверојатен физички изглед.
Иако веќе има 60. години, поранешниот голман на Јунајтед изгледа толку мускулесто што некои коментирале дека изгледа го „замрзнал“ својот изглед од тој ден во текот на кариерата.
Во соблекувалната ги импресионирал и поранешните соиграчи и легендите на Манчестер Јунајтед, Гери Невил и Ники Бат.
Невил бил тој кој со ентузијазам го фотографираше Ван дер Гоув и го пофалил неговиот изглед објавувајќи ја сликата на социјалните мрежи.

View this post on Instagram

A post shared by Gary Neville (@gneville2)


„Бат и јас истрчавме до тоалетот и моравме да се пресоблечеме таму“, рекол Невил, насмејувајќи ги фановите, алудирајќи на фактот дека му било непријатно да го покаже своето тело покрај мускулестиот Ван дер Гоу.
Инаку, Рајмонд ван дер Гоув во моментов е тренер на голманите во ПСВ. Кариерата ја заврши во 2007. година во Апелдорн, а во својата земја бранеше и за Валвијк, Витесе и Го Ахед Иглс.
Тој беше член на Манчестер Јунајтед од 1996. до 2002. година и освои две титули на англиски шампиони, Лигата на шампионите, ФА Купот и Комјунити Шилд. Беше член и на Вест Хем.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Забрзувањето на Ѓоковиќ за четирифинале на Вимблдон!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во четирифиналето на Вимблдон откако во мечот од четвртото …