(ФОТО) Луксузен или авантуристички туризам: „Чудовиште“ на батерии од длабочините на морето – само за најбогатите

Необичната електрична подморница е долга 35. метри, а во неа има теретана, ресторан и можност за гледање на морскиот свет благодарение на силните светла кои ги осветлуваат длабочините на водата.Можност за вакви екскурзии засега имаат само милијардерите и ВИП посетителите.
Подводната платформа за забава е подморница долга 35 метри, изгледа како неверојатна суперјахта, само што е под вода. Може да прими 120. патници, а низ 14. прозорци од подморницата се гледа богатиот морски свет. Подморницата има силни надворешни светла за ноќно нуркање, а внатрешноста на подморницата е многу добро испланирана од подводен ресторан со 64. седишта до теретана и казино. Наменета е за популарни, познати, богати луѓе, интимни свадби, за оние кои би сакале да ги одржуваат своите состаноци и конференции во мир подалеку од љубопитните фотографи. Суперјахтата е морско чудовиште кое може да работи само на батерија 24. часа. Подморницата се полни во пристаништето или на пловечки докови.
“Подводната јахта ќе ја размрда индустријата за подморници и угостителство и ќе го преземе водството во подводните настани. Тоа ќе биде одлично искуство за светот на бизнисот”, изјавил основачот и извршен директор Берт Хаутман.

 


 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Juan Carlos Pedreira (@juancpedreira)


Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …