(ФОТО) Како Лонгорија направила бум во Кан во тесен фустан од 2.200 денари

Кога првпат била поканета во Кан, таа не била свесна колку е важен настанот.
Ева Лонгорија и оваа година присуствува на Канскиот фестивал и докажа дека не треба да трошите многу пари за да изгледате фантастично.
Таа за магазинот „Пипл“ признала дека „немала поим што е Кан“ и дека во 2005. година носела фустан од само 40 долари (2.200 денари) што го купила на познатата авенија Мелроуз во Лос Анџелес:
„Помислив: ‘Ќе го носам ова, ова плетено злато, изгледа добро’. Никој не можеше да знае дека тоа е фустан од 40 долари“, рекла таа.
Исто така, новинарите потоа ја прашале чиј фустан носи, мислејќи на дизајнерите, а таа на шега одговорила:
“Што сакате да кажеш? Тоа е мое!”


Но, затоа Ева Лонгорија оваа година се појави во сосема друго светло и со скапа црна тоалета од тул која може да ја носи благодарение на нејзината стегната и вајана фогура.

View this post on Instagram

A post shared by Festival de Cannes (@cannes_filmfestival)


Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Како јас и дечко ми целосно ја трансформиравме цела куќа за 10.000 евра – Промена од под до плафон

Старата трошна куќа од 19 век добила нов изглед, во скандинавски стил. Имено, Хана Хемсберген …