Дневен хороскоп за петок, 20.05.2022: Планирајте излет или емотивен состанок, ќе уживате во друштво на блиска личност. Важно е да се чувствувате пожелно покрај некого…

Овен
Љубов:
Влегувањето во „забранета зона“, но и поривот за авантура може да ве разочара.
Работа:
Имате амбициозни планови и нескромни желби, но вашиот успех зависи од некој на страна.
Здравје:
Поттикнете ги трпението и самоконтролата.

Бик
Љубов:
Нема причина да очекувате премногу разбирање од личност која е под негативно влијание. Потребна ви е личност со слични афинитети.
Работа:
Избегнувајте непотребен ризик по наговор на одредени соработници. Не можете да ги промените сегашните услови во ваша корист.
Здравје:
Обрнете внимание на некоја весела содржина, која позитивно влијае на вашето расположение.


Близнаци
Љубов:
Некој ве доведува до ново емотивно искушение. Размислувате за одговор или начин како да се однесувате со блиска личност.
Работа:
Сè се сведува на принципот на земање или давање, тоа што го добивате има висока цена и бара многу труд.
Здравје:
Избегнувајте импулсивно однесување, опуштете се.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Докторите шокирани од промените кај научникот, кој минал три месеци во океанот: Се подмладил 10 години!

Пензионираниот лекар на американската морнарица Џозеф Дитури (55) поминал повеќе од три месеци во капсула …