(ФОТО) Водителката на Евровизија за малку ќе се онесвестела, но никој не забележал: Сега се огласи и открила што се случило

Лаура на својот Инстаграм профил објаснила дека се уште не се чувствува добро…
Лаура Паусини, заедно со водителот Алесандро Кателан и пејачот Мајк, кој е светски позната личност, го водеше 66. Избор за песна на Евровизија. Лаура е и пејачка и водителка по професија, која стекна голема слава надвор од границите на Италија.

This image has an empty alt attribute; its file name is laura-pasolini-instagram.png


Водителката и пејачка се обратиле на три јазици (шпански, англиски и италијански) и објасниле што се случило за време на финалето на Евровизија. Имено, за време на гласањето, Лаура накратко исчезнала од преносот во живо, а сега решила се’ да разјасни.

View this post on Instagram

A post shared by Laura Pausini Official (@laurapausini)


„Каква ноќ, луѓе. Неверојатно е колку љубов ми испратија од целиот свет. Сакам да ве уверам и да кажам дека сум добро. Во текот на финалето ми падна притисокот без причина и морав да одморам дваесет минути додека лекарите ме прегледаа, за што сум благодарна. Последните шест месеци имам полни раце работа и поради сиот стрес, но среќна сум што успеав да ја завршам оваа прекрасна вечер со моите партнери Алесандро Кателан и Мика и што заедно можевме да ги објавиме победниците на Евровизија, прекрасната Украина – објаснила таа во најавата, по завршувањето на најпознатото музичко натпреварување во светот.


Дека, за жал, ова не било само моментален стрес и притисок, потврдила Лаура и објаснила дека во саботата не се чувствувала добро и дека е заразена со коронавирус.
„Од саботата не се чувствувам добро и штотуку открив дека сум позитивна на Ковид-19 и поради таа причина сум во самоизолација и не можам да патувам“ – додала Паузини во истата објава.
Таа ги известила фановите дека нема да може да настапи на Флорида и дека ќе мора да го откаже настапот поради лошата здравствена состојба.

Фото: Принтскрин/eurovision.tv

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …