Како, на едноставен начин, да воспоставиме контрола на калориите и чувство на ситост?

Голем дел од женската популација има проблем со прекумерната тежина. И покрај сите диети и напорни вежби многу жени не може да ослабнат, а проблемот лежи во таканаречената естрогена доминација. Имено, естрогенот, главниот женски репродуктивен хормон со својата функција стимулира зголемување на волуменот на женското тело и создавање, акумулација на мастите.

Естрогенот се зголемува поради дејството на така наречените ксеноестрогени (синтетички молекули од пластиката (како БПА), козметиката, средствата за нега и хигиена, за чистење итн.) како и со внесувањето на млекото и другите продукти од животинско потекло на кои им се додавани хормони во процесот на одгледување. Тоа предизвикува создавање на масти кај жените и намалени можности за слабеење.


This image has an empty alt attribute; its file name is za-dieta.jpg

Избегувањето млеко и други производи од животинско потекло помага, но не целосно во процесот на слабеење. Потребно е нешто што ќе не засити, и ќе го намали чувството на глад. Слим Фибер од Натура Терапи содржи растителни влакна кои го пополнуваат дигестивниот тракт и даваат чувство на ситост. Помага да го редуцираме внесот на калории, бидејќи растителните влакна ја успоруваат дигестијата и ја намалуваат можноста за апсорпција на шеќерите и мастите. Овој производ е идеално да се комбинира со СЛИМ комплекс кој пак содржи екстракти од: цимет, јаболков оцет и зелено кафе, кои го помагаат забрзувањето на метаболизмот и го активираат процесот на топење на мастите.


This image has an empty alt attribute; its file name is thumbnail_SlimComplex_post1_v02-FINAL.pngДефинитивно со помош на Слим Комплекс и Фибер, воспоставуваме контрола на калориите и намалување на внесот на храна, спречувајќи го дејството на естрогенот. Употребата на двата производи одеднаш обезбедува единствено синергистичко и комплементарно дејство кое овозможува лесно и природно намалување на килограмите без потреба од физичка активност или гладување.

Најдобро е да се користат 1 капсула Слим Комплекс + 1 капсула Слим Фибер пред секој оброк. Доколку се користи 3 пати на ден сигурно се слабее, без физичка активност или диети бар 2-3 кг за 10 дена или 3-5 кг за 14 дена.


Наменет е за оние кои имаат потреба да ја намалат или одржат тежината, но и сите кои сакаат прочистување и редовно празнење на цревата и подобрување на апсорпцијата. Важно е да се истакне дека препаратот е особено добар за регулација на тежината кај лица кои од здравствени причини, недостаток на време или желба, физички не се или не можат да бидат активни (да вежбаат да тренираат) и го има целиот ефект без потреба од било каква физичка вежба. Производите исто така помагаат и за превенција на опстипација (запек).

This image has an empty alt attribute; its file name is слим-1.png

Производот е за лица над 15 год, не се препорачува на доилки,бремени жени, лица со дијабетес (доколку имаат хипогликемии), лица со колитис или други воспаленија на цревата, или лица кои се алергични на некоја од состојките. Повеќе инфо на 070 230 720.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Идеја за појадок (или десерт): Леб од темно чоколадо и банана

Ви претставуваме рецепт за идеален и вкусен појадок со додаток по ваш избор Овој појадок …