УХМР: Подгответе се за невреме и дожд!

Како што извесуваат од УХМР не очекува попладне со невреме…
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и кон крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и изолирана појава на град. Максималната температура ќе биде во интервал од 25 до 32 степени. UV=8
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. T= 31 °C, P= 980 hPa, U= 32 %, V= 3 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

За утре се најавува променливо облачно со локални врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни проследени со појава на грмежи. Ќе дува засилен до силен ветер од северен правец со брзина и над 60 км/час. УВ=6

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Вознемирувачко видео) СТРАВ ОД БОИШТЕ – Герашченко сподели видео во кое млад Русин му ја скрши ногата на својот пријател за да избегне мобилизација

За многу Руси, одлуката на Кремљ да повика 300.000 воени резервисти за војната во Украина …