(ВИДЕО) Плачење какво не е видено до сега: Ѕвездата на Јувентус не можела да се смири!

ЈУВЕНТУС и Лацио во 37. коло од Серија А одиграа 2:2. Со овој бод гостинот од Рим го потврди пласманот во Лига Европа, со голот на Сергеј Милинковиќ-Савиќ во последните секунди од натпреварот. Јувентус поведе со головите на Душан Влаховиќ од 10. минута и Алваро Мората од 36. минута.
Римјаните намалија на 2:1 со автоголот на Алекс Сандра во 51. минута, а Милинковиќ-Савиќ во финишот го израмни резултатот. Тоа беше натпревар во кој од Јувентус се простија капитенот Џорџо Киелини (37) и помошниот капитен Пауло Дибала (28). Киелини, легендарниот италијански стопер, по 17 сезони го напушта Јувентус.

View this post on Instagram

A post shared by Juventus (@juventus)Дибала неутешно плачеше
Аргентинскиот напаѓач Дибала Јуве заминува по седум години. Киелини со насмевка ја напушти играта во 17. минута, но кај Дибала во 78. минута ситуацијата беше значително поинаква бидејќи тагата од заминувањето целосно го обзеде.

1


Тој се расплака, толку многу што неговиот соиграч Леонардо Бонучи дојде да го прегрне и да му покаже каде да оди. Дибала неутешно плачеше, но на крајот се смири и успеа да го напушти теренот. Дибала одигра 291. натпревар за Јувентус и постигна 115. голови. Во Јувентус пристигна од Палермо во 2015. година. Италијанците пишуваат дека негова следна дестинација е омразениот ривал на Јувентус – Интер.

View this post on Instagram

A post shared by Juventus (@juventus)Да потсетиме, Јувентус не беше премногу заинтересиран за продолжување на договорот со Дибала. Сегашната соработка е на сила до крајот на јуни, но Торино нема интерес да одговори на финансиските побарувања на Дибала од јануари, ниту пак го виделе во центарот на клупскиот проект. Сето тоа го погодило Аргентинецот.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НАТПРЕВАРИ ВО 16 И 20 ЧАСОТ – Осминафинале на Мундијалот: Французите апсолутни фаворити против Полјаците, Сенегалците се надеваат на чудо против Англичаните

Денеска се закажани два нови натпревари од осминафиналето на Светското првенство во Катар. Откако вчера …