ПРЕД СЕКОЈ ОБРОК ИСПИЈТЕ ПОЛОВИНА ЛИТАР МЛАКА ВОДА! РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ ФАСЦИНАТНИ: Јапонска диета која топи килограми!

Јапонската диета се покажала како многу ефикасна за многу жени!
Пиењето чаша млака вода од раните утрински часови станува се попопуларно кај луѓето кои сакаат да го забрзаат метаболизмот и да го исчистат телото од токсини, но јапонската диета со вода препорачува повеќе од тоа!
Според терапијата за дебелеење препорачана во оваа азиска земја, пред секој оброк треба да се пие половина литар млака вода. Во исто време, останува многу кратко време за јадење – дозволено е да се јаде само петнаесет минути, џвакајќи ја храната полека и темелно. По оброкот два часа не смееме да јадеме и да пиеме ништо.
Истражувањата покажаа дека оваа диета со вода што ја пиете половина час пред секој оброк го зголемува слабеењето за повеќе од 10. проценти. Многумина се скептични за толку кратко време за јадење, бидејќи се знае колку време е потребно за да престане да се лачи хормонот на гладот ​​(најмалку дваесет минути). Сепак, поборниците на јапонската диета со вода тврдат дека треба само да се игнорира желбата да се продолжи да се јаде.

Резултатите, секако, не може да се постигнат доколку не го прилагодите видот на храната, почнете да користите здрава храна и ја намалите калориската вредност на оброкот. Покрај хидратацијата и здравата исхрана важна е и редовната физичка активност. Популарноста на оваа диета, исто така, доведе многумина да развијат уште порадикални верзии. Според една од нив, треба да пиете дури четири до шест чаши млака вода наутро, и пред секој оброк.


This image has an empty alt attribute; its file name is japonki-i-voda-1.jpg
Бидете внимателни со ваквите идеи, бидејќи не пишува насекаде дека тоа се чаши помали од оние што ги користиме – тие обично се со големина од 150 до 160 мл.
Исто така, не е секаде наведено дека оваа терапија се применува под надзор на лекар, почнува со помала количина на вода, а со поголема завршува по само седум дена.
Ако почувствувате гадење, главоболка или гадење, не продолжувајте со тоа.
Можете да додадете малку сок од лимон во утринска чаша вода, доколку немате стомачни проблеми, бидејќи оваа комбинација се покажала како многу успешна во забрзувањето на метаболизмот и слабеењето.
Според Јапонците, овој метод го ублажува стресот, ве ослободува од дополнителна тежина, ви дава повеќе енергија и го забрзува метаболизмот.

Фото: Илустрација


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Сакате да ги изгубите мастите од стомакот? Ќе се изненадите која вежба е најефикасна за тоа!

На многумина од нас им е тешко да одвојат време за редовно вежбање. Некои се …