Под непознати околности починал познат холивудски актер

Познатиот актер Фред Вард починал на 79-годишна возраст, соопштиле од неговиот тим.
Фред починал на 8. мај, но јавноста дури денеска дозна за неговата смрт. Причината се уште не е позната. Кариерата ја започна во 1970. година, а првата голема улога ја имаше во филмот „Бегство од Алкатраз“.

This image has an empty alt attribute; its file name is fred-ford.jpg
Публиката ќе го памети и по улогите во продукциите: „Патување во вселената“, „Треперење“, „Вистинската работа“, „Хенри и Џун“, „Ремо Вилијамс“, „Кратенки“ и други. Глумеше во повеќе од 90 филмови во жанрот драма, комедија, трилер и научна фантастика.
Во тага ги остави сопругата Мари-Франс Вард и синот Џијанг.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) БОЛНА ИСПОВЕД НА ВИЛ СМИТ КОЈА ШОКИРАЛА МНОГУМИНА: Гледав како ми исчезнуваат ПАРИТЕ и куќата, а проговорил и психоделичното искуство!

Вил Смит гостувал во шоуто на Нетфликс „My Next Guest Needs No Introduction“ (На мојот …