Љубовта е нивната силна страна – хороскопски знаци на кои бракот им е едноставно суден

Бик
Долгогодишните партнери на Бикот често кажуваат дека нивниот сопружник ги гледа со истата искра во очите и по неколку години брачно блаженство. Колку и да се менувате со текот на годините, можете да сметате на нивната посветеност и почит бидејќи тие ќе ги одржат своите брачни завети што и да се случи.

Близнаци
Близнаците се стекнаа со лоша репутација како луѓе кои не можат да се откажат од случајниот флерт, но факт е дека повеќето од нив навистина се посветуваат на бракот. Кога ќе се смират и ќе решат да стапнат на „лудиот камен“, нивниот сопружник цел живот ужива во нивното внимание. Негативната страна е што тие често не гледаат никакви недостатоци кај партнерот, но кога станува збор за „одржување на искрата“, никој не го прави тоа подобро од Близнаците.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 04.07.2022: Подобро е да го задржите тоа што го имате отколку да гледате во насока на личност која изгледа премногу провокативно…

Овен Љубов: Не дозволувајте сомнежот кон вашата сакана личност или лошото расположение да преовладува во …