Љубовта е нивната силна страна – хороскопски знаци на кои бракот им е едноставно суден

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Сите копнееме по вечна љубов, но луѓето често не сфаќаат дека бракот е само почеток, наместо среќен крај. Се разбира, негативните работи како несреќи, непромислености, скандали и низа лоши денови се дел од брачниот живот, но стабилната двојка е способна да преброди бури, притоа одржувајќи ја љубовта и посветеноста.
Значи, ги набројуваме хороскопските знаци кои се способни да ја одржат љубовта по децении, и децении брак.

Рак
Тие се сметаат за вистински романтичари. Кога станува збор за Раковите, можете слободно да сметате на нивната вечна лојалност. Иако понекогаш знаат дека бараат од вас премногу внимание, ќе знаете дека и по неколку децении брак, се уште сте на прво место, дека секогаш се искрени со вас и дека се заљубени во вас како на првиот ден.


Терезија
Ако барате некој кој со вас ќе ги надмине апсолутно сите животни бури, тогаш омажете се за Терезија. Можеби не се махери кога станува збор за романтиката, но нивното срце ќе чука само за вас од почетниот занес до зрелата љубов. Тие ви покажуваат љубов со тоа што постојано ви помагаат, а тоа не им е тешко, бидејќи ве обожаваат!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – ЕВЕ ШТО НОСАТ ИСЛАМСКИТЕ ЖЕНИ ПОД БУРКА: Одговорот шокирал многумина!

Ако жената носи бурка или хиџаб, тоа мора да биде нејзина лична одлука и желба …