Мажите откриле за што размислуваат пред првиот секс со новата партнерка

Веќе некое време се забавувате со него и тоа е моментот на вистината… вашата прва ноќ, вашиот прв секс.
Доколку ве интересира што мислат мажите за тој ден и дали постои загриженост за „технички“ детали кога е во прашање првиот секс со новата партнерка, тогаш прочитајте ги нивните исповеди.

„Тоа попладне го одвоив за чистење, а ако ми е навистина жешко, ќе заминам од работа порано. Не сакам да го отвори плакарот и да каже: „Што по ѓаволите прават овие сушени шпагети на подот?“, Стив (32), режисер.


„Се грижам мојата соба да биде чиста, но сега не е како да изгледа како љубовна палата. Имам ли свеќи и цвеќиња? Не, така се трудам премногу”, Симон (24), диџеј.

“Гледам да имам кондоми. Нема ништо полошо од тоа да се плеткаш наоколу и да бараш кондом кога се подготвуваш за секс, особено кога си со некого за прв пат. Изгледаш како идиот”, Еван (30) адвокат.


„Се грижам да не се возбудувам премногу. Еднаш помислив на мојот навистина одвратен колега со намера да успорам. И успеа”, Мет (27), продуцент.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што значи кога го сонувате поранешниот партнер: Едно значење е ПРЕДУПРЕДУВАЧКО – важна ПОРАКА е на пат до вас

Не постои личност на која не и се случило да сонува за поранешен партнер или …