(ВИДЕО) Децата ги расплакале своите родители со изненадувањето за 67-годишнината од бракот

БРАк кој трае 67. години е вистински подвиг. Повеќето луѓе не живеат доволно долго за да бидат толку долго во брак, но има и такви примери, а една неодолива двојка која ја прославува 67-годишнината од бракот доби латрогателно изненадување од нивните деца што ги расплакало луѓето.
Музичарот Даниел Морис објавил видео на ТикТок од постар пар пред куќата – сопругата седела на стол, а нејзиниот сопруг стоел до неа. Морис ја свиреше песната I Can’t Help Falling in Love With You на виолина во нивниот двор.

@danielmorrismusic Music heals the heart❤️#wedding #lovestory #truelove #foryoupage #boostofhope #violinist ♬ original sound – Danielmorrismusic


„Почнав да го правам тоа за луѓето кога сè пропадна поради пандемијата“, напишал Морис во описот на видеото. „Искрено, ми се промени животот кога гледам како музиката ги допира животите на луѓето. Госпоѓата стана многу емотивна, ставајќи ја раката на лицето и бришејќи ги очите додека ги слушаше прекрасните ноти.
„На овој пар им е 67-годишнина од бракот. Нивните деца, кои живеат далеку, ме испратија да свирам за нив“, напишал Морис. „Тие имаат речиси 90 години, а таа одамна свирела виолина. Тој ја носел на часови по виолина и седел во публиката, слушал и чекал. Каква вистинска љубовна приказна“, додал тој.

„Музиката навистина ги лекува срцата“
Коментарите покажуваат колку луѓето биле допрени. “Убаво. Да не заборавиме дека има уште многу добрина на светот”, напишала една личност.
„Ова е толку убаво. Музиката е јазикот на љубовта“, напишал друг.
„Јас сум тотална будала, па дури пролеав и солзи“, додал трет.


Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КАКО МУДРИТЕ ЛУЃЕ СЕ ОДНЕСУВААТ КОН ЛИЦА КОИ НЕ ИМ СЕ ДОПАЃААТ: Што треба да кажете и да направите за да се заштитите?

Ви претставуваме техники – што да кажете ако ве нервираат, како да постапувате на работа? …