(ВИДЕО+ФОТО) ОТВОРЕНО со Јана Бурческа за Евросонг и приватниот живот: „Со денови плачев поради навредите, сè уште сум жртва на сајбер-булинг!“

Кога пред пет години на Евросонг преку видеоразгледницата откри дека е бремена, а потоа и нејзиниот дечко Александар ја побара за жена во живо, пред неколку милиони публика тргна лавината лоши коментари…

This image has an empty alt attribute; its file name is jana-burceska-1.jpg


Пејачката Јана Бурческа во 2017 година ја претставуваше Македонија на Евросонг во Киев. Оттогаш речиси и да не пее. Денес, публиката ја препознава како водител на емисијата „Плеј топ-10″ на Македонската телевизија. Неодамна Јана се соочи со негативни коментари по домашниот Избор за песна на Евровизија кога во јавноста се пишуваше сешто за облеката што ја носеа таа и нејзината колешка Александра. Вели, и по дванаесет години на сцената, сè уште не е имуна на навредите што ги чита за себе.

This image has an empty alt attribute; its file name is jana-burceska-3.jpg


„Ќе излажам ако кажам дека ми беше сеедно. Со денови плачев по домашниот избор. Оттогаш поминаа три месеци, ама јас сум и понатаму жртва на сајбер-булинг и читам лоши и навредливи коментари”, вели Бурческа за „Репортер”.

 

Не е првпат таа да се соочи со негативни реакции од публиката. Кога пред пет години на Евросонг преку видеоразгледницата откри дека е бремена, а потоа и нејзиниот дечко Александар ја побара за жена во живо, пред неколку милиони публика тргна лавината лоши коментари. Некои одеа и дотаму што ја навредуваа нејзината неродена ќерка.

This image has an empty alt attribute; its file name is jana-burceska-4.jpg

„Тоа можам да го објаснам само со еден збор – патологија. Не знам кој би можел да навредува и проколнува неродено дете. Што е детето криво, навредувај ме мене”, вели Јана, па додава: „Не знаев дека Аце ќе ме бара за жена. Малку ми беше чудно што вечерта сакаше да носи костум, ама јас го натерав да се облече спортски. Облеката што ја носеше е на Дадар и фала му што ми го дотера момчето без јас да знам. По полуфиналето, реакциите во европските медиуми беа дека Македонија го украде шоуто, а кај нас имаше само критики”, искрена е Јана.

За искуството во Киев и колку беше разочарана што не пееше во финалето, Бурческа зборува со многу емоции. Но, и за тоа како од пејачка стана водителка, дали би ставила своја песна на топ-листата што ја води, за децата и за љубовта со Александар, гледајте го видеото…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) БОЛНА ИСПОВЕД НА ВИЛ СМИТ КОЈА ШОКИРАЛА МНОГУМИНА: Гледав како ми исчезнуваат ПАРИТЕ и куќата, а проговорил и психоделичното искуство!

Вил Смит гостувал во шоуто на Нетфликс „My Next Guest Needs No Introduction“ (На мојот …