(ФОТО) Путин бесен, љубовницата повторно трудна?

Рускиот претседател Владимир Путин наводно бил шокиран кога открил дека неговата љубовница е повторно бремена, објавено е вчера во Москва, пренесува The Sun.
Путин, кој во октомври ќе наполни 70. години, наводно веќе има најмалку два сина со поранешната олимписка ритмичка гимнастичарка Алина Кабаева (38).
Но, тој не планирал повеќе деца и се зборувало дека бил „изненаден и повлечен“ кога слушнал дека со Кабаева чека ново дете.
Извори, исто така, тврдат дека Путин бил бесен кога се појавила веста додека се подготвувал да ја покаже својата воена машина на Парадата на победата на Црвениот плоштад.


Рускиот информативен канал General SVR Telegram го открил тврдењето дека Алина, инаку наречена најфлексибилната Русинка, е бремена.
„Путин дозна дека неговата љубовница е повторно бремена, а се чини дека тоа не било планирано“, пишувало на Телеграм.
Коментарот на веб-страницата на каналот гласел: „Кој е тато?

View this post on Instagram

A post shared by Alina Kabaeva (@alina_kabaeva_fan)Путин никогаш не признал поврзаност со поранешната пратеничка на неговата партија, а претходно беше кажано дека таа се крие во Швајцарија.
Локалните весници објавија дека таа таму во 2015. година добила син, додека уште еден родила во Москва во 2019. година.
Путин долго време ги негирал врските со Кабаев, која сега има 38. години. Тој наводно го криел тајното семејство од јавноста и не бил присутен на ниту едно породување. Некое време дури се сугерирало дека другото дете е близнак. Оваа информација укажува и дека Кабаева е тајната прва дама на Русија.

This image has an empty alt attribute; its file name is alin-i-putin.jpg
Се верува дека врската меѓу Путин и Кабаева започнала во 2007. година. Таа претходно го освои златото на Олимписките игри во 2000. година, пред да биде исфрлена во 2001. година поради пад на допинг тестот.
Кабаева се појави во јавноста за прв пат од почетокот на војната во Украина минатиот викенд во Москва и носела бурма. Русите беа изненадени од новиот изглед на Кабаева минатиот викенд, што предизвикало дебата за неодамнешната естетска операција.


This image has an empty alt attribute; its file name is kabaeva.jpeg
Државниот Cosmopolitan рекол дека „нешто навистина се променило на лицето на Кабаева“, додавајќи дека „легендарната спортистка била значително поубава“. Но, весниците внимаваат да не ја поврзат со Путин.
Изворот на оваа информација е наводно личниот пријател на Кабаева, кој исто така познава и акушер, неименуван советски лекар и долгогодишен швајцарски државјанин кој емигрирал од Русија. Таа ја имала целосната доверба на Путин, наведуваат медиумите.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …