(ФОТО) НАВИКИ ВО ИСХРАНАТА ПОРАДИ КОИ ЏЕЈН ФОНДА НА 84. ИЗГЛЕДА 25. ГОДИНИ ПОМЛАДА: Како го постигнува тоа?

Всушност, истражувањата покажуваат дека прескокнувањето на појадокот може да го забави вашиот метаболизам, да ве остави да се чувствувате гладни и потенцијално да доведе до зголемување на телесната тежина.

View this post on Instagram

A post shared by Jane Fonda (@janefonda)

loading...

Таа не е ригидна
Уште еден од десетте совети на Фонда што ги споделила на Јутјуб е да не бидете многу ригидни. Наместо да следи строги планови за исхрана, Фонда прифаќа рамнотежа во секојдневниот живот.
„Не сакате да се чувствувате како нешто да ви е ускратено“, вели Фонда. „Не можете да издржите долгорочно. Значи, ако имате парче чоколадо, во ред е. Само не ја јадете целата кутија. Или можеби утре прошетајте подолго“.


View this post on Instagram

A post shared by Jane Fonda (@janefonda)


Не јаде многу месо
Фонда се фокусира на јадење многу здрава храна во текот на денот, што за неа значи многу производи, а не многу месо или риба.
„Јадам свежо овошје и зеленчук секој ден. Речиси и не јадам месо. И значително го намалив внесот на риба“, вели Фонда. „Постојат места во светот каде рибата е единствениот извор на протеини за луѓето, па затоа во земја како нашата, каде што имаме други опции, треба да го намалиме јадењето риба“.


View this post on Instagram

A post shared by Jane Fonda (@janefonda)


Таа сака здрави „грицки“
Актерката го одржува своето здравје така што секогаш има нешто здраво за грицкање.
„Имајте при рака здрави грицки помеѓу оброците и работи како овошје или урда или сирење со малку маснотии. „Црвеното грозје одлично оди со сирење“, вели Фонда, пишува Eatthis.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ – Гледачите згрозени од новиот филм за Мерлин Монро: „Ова е сурово, не го гледајте!“

Филмот „Blonde“, измислена приказна за легендарната актерка Мерлин Монро, кој неодамна беше објавен на Нетфликс, …