НЕВЕРОЈАТНО – МАЖОТ ВО ПОНЕДЕЛНИК И ИСПРАЌАЛ ЦВЕЌЕ, А КОЛЕШКА И КАЖУВА ДЕКА ЈА ИЗНЕВЕРУВА: По безброј ЗЛОБНИ коментари добила одговор каков што заслужува!

Сите ние би сакале нашите врски да функционираат токму онака како што ги гледаме во филмовите – да не изненадат, луѓето за кои се грижиме, со подароци на работа или спонтани излегувања. Но, за повеќето од нас, реалниот свет едноставно не функционира така, пишува Mirror.
Меѓутоа, една жена на Редит објаснила дека често добивала подароци од сопругот, но една колешка ја навредувала со тоа што редовно и укажувала дека нејзиниот сопруг ја изневерува и дека тоа е причината за подарокот.

This image has an empty alt attribute; its file name is cveke.jpg


Жената објаснила дека нејзиниот сопруг еднаш неделно и испраќа цвеќе во канцеларија, но нејзината најнова колешка често тврдела дека овие подароци се бесмислени и знак дека претерува.
– Во овој бизнис се занимавам веќе пет години. Цело време сум во брак со мојот сопруг. Освен во годината кога работевме од дома поради пандемијата, мојот сопруг (кој е цвеќар) секој понеделник ми испраќа мали букети цвеќе. Имам мала вазна на масата. Оваа година на работа ни се придружи нова колешка. Таа беше на работа во понеделникот и кога го виде букетот ме праша дали е посебен ден. Друга колешка рече дека тоа е неделен подарок од мојот сопруг. Направи гримаса и ја смени темата, но почна да коментира секоја недела кога рецепционерката ќе ми донесеше подарок. Ситници како: „Па, не можеме сите да си дозволиме да ги трошиме парите на такви работи“ или „Не мислите ли дека тоа е малку невкусно“. Никогаш не реагирав на нејзините убоди. Јас сум професионалец“, напишала, а потоа продолжила:
– Минатиот понеделник ја мина границата, според мое мислење: ‘Мислам дека маж ти премногу надоместува, дали си сигурен дека нема љубовница’.

This image has an empty alt attribute; its file name is koleski-na-rabota.jpg


Откако ги слушнала коментарите, жената решила да проговори и да го спомене бракот на својата колешка, поради што се расплакала и предвреме ја напуштила работата. Таа во својата објава додала:
– Бев лута, па реков: „Некои од нас ги сакаат своите сопружници и сакаат да го покажуваат тоа. Не остануваме сите во токсична врска само поради изгледот. Што беше мал удар, бидејќи знаев дека има проблем со сопругот. Почна да липа и рано замина од работа. И’ додека секој човек во канцеларијата вели дека сум во право, дека сум била доволно трпелива, не можам а да не се чувствувам како да претерувам.
Повеќето коментатори на Редит биле главно на страната на жената бидејќи многумина заклучиле дека нејзината колешка е љубоморна и злобна.
„Таа звучеше љубоморно, а потоа злобно. Добила што заслужила“, напишал некој, додека друг додал:„Таа ве малтретира, а потоа кога ќе и се обратите се однесува како жртва. Ништо неи должите. Можеби ќе научи да размислува пред да зборува следниот пат“.

Фото: Архива


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) КАКОВ ПОГЛЕД- Шеикот весело и мавнал на бразилската навивачка, реакцијата на неговата сопруга беше хит: Кога ќе дојде дома…

Случувањата на терените во Катар за време на Мундијалот стануваат се’ поинтересни, а не е …