Три астро знаци во мај 2022. година ќе ја запознаат личноста која им е судена

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

За три знаци на Зодијакот мај 2022. година носи судбоносна средба со личноста која им е предодредена и има големи шанси да ја пронајдат својата кармичка љубов.
Во месец мај се случува магија која прави да се чувствуваме полни со полет и ентузијазам. Почетокот на месецот ќе го одбележи секстилот на Венера со Плутон, кој ни дава мотив да ги подобриме љубовните врски или лошо да ги завршиме, а потоа да тргнеме во потрага по она што навистина го заслужуваме.
Единственото нешто што може да ја наруши таа хармонија е ретроградниот Меркур. Ниту, тој, нужно не мора да донесе несреќа бидејќи нè поттикнува да се соочиме со вистината и да учиме од грешките од минатото.
За Бикот, Ракот и Близнаците мај 2022. година носи судбоносна средба со личноста која им е предодредена и големи се шансите да ја пронајдат својата кармичка љубов.

loading...

Бик
Во мај Сонцето ќе биде во знакот Бик, па припадниците на овој знак ќе имаат еден од најпогодните периоди за љубов.
Биковите периодов многу ќе се забавуваат и лесно ќе запловат во љубовните води. Ќе патуваат, ќе фантазираат и ќе ги живеат своите соништа.
Припадниците на овој знак кои напорно работеле на себе конечно ќе добијат можност да ги соберат плодовите од својот труд. Со позитивен дух, Бикот ќе привлече личност која е едно со нивното срце, а тоа познанство ќе трае долго и среќно.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„НИКОГАШ НЕМА ДА ПОРАСНАМ! СЕ УШТЕ ВЕРУВАМ ВО ЧУДА, ЉУБОВ И ДОБРИ ЛУЃЕ“: 14. пораки кои ќе донесат среќа кога деновите се мрачни

14. цитати за животот, љубовта и среќата – ви помагаат да живеете поедноставно, полесно и …