ШОК! “На првата брачна ноќ, за време на секс, го кажа ОВА! Размислувам на РАЗВОД!”

Првата брачна ноќ за младенците е најубавиот момент…
Откако го кажале судбоносното „да“ и ја завршиле прославата со роднините и пријателите, доаѓа првата брачна ноќ која е најубавата работа за сите младенци.
Меѓутоа, оваа жена не може да се пофали со тоа, бидејќи првата брачна ноќ ја поминала во солзи:
– Се венчавме на Карибите. Беше многу романтично и убаво, додека не дојде првата брачна ноќ. За време на сексот тој изговори друго женско име! Остатокот од вечерта го поминав во бањата, плачејќи – изјавила жената која не го открила своето име.
-Тој сега постојано се извинува и тврди дека тоа не значело ништо, но знам дека има пријателка чие име е истото со кое ми се обрати. Мислам дека ништо не се случува меѓу нив, но цело време тоа ми се врти во главата. Беше ужасно.
Дури и кога ќе ги погледнам фотографиите од свадбата, се ми се враќа.Тој сака да се преправа дека ништо не се случило, но јас не можам да го сторам тоа – рекла оваа млада жена.
Психотерапевтот на кој се обратила ја советувал оваа дама да не му се лути на сопругот поради тоа, туку повторно да се обиде да се поврзе со него:
– Краток спој во нашиот мозок се случува без никаква логика, особено кога сме под притисок, а тој ден е одговорен за напнатоста. Ти го сакаш и тој те сака и не веруваш дека те изневерил. Тоа е сè што е важно. Секогаш кога ќе помислите на оваа ситуација, почнете да размислувате за убавите моменти од свадбата. Вратете се на почетокот. Држете се за раце, бакнувајте се, повторно поврзете се за да ја вратите страста – рекол психотерапевтот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Теретана под јорган: Пет пози кои согоруваат НАЈМНОГУ КАЛОРИИ

Половина час водење љубов потрошува околу 150. калории, но бројката може да биде поголема, во …