(ВИДЕО) Момче застанало на работ од базенот, а потоа имало ДРАМА: Следниот МОМЕНТ бил клучен!

Молскавичната реакција на мајката ја спречила несреќата…
На социјалните мрежи се шири вирално видео од драмата покрај базенот, која имаше среќен крај, иако можела да заврши фатално.
На него се гледа мало момче кое стои на самиот раб на базенот, а потоа во еден момент решава да скокне во водата со сета облека на себе.


Следниот момент, веројатно мајка му, буквално го фаќа во воздух и го извлекува од водата за јаката.
Не се знае точно каде и под кои околности е направено ова видео, но реакциите беа многу позитивни.
„Голем улов“, „Мора да добил ќотек“, „Мајка на годината“, беа дел од коментарите.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Теретана под јорган: Пет пози кои согоруваат НАЈМНОГУ КАЛОРИИ

Половина час водење љубов потрошува околу 150. калории, но бројката може да биде поголема, во …