(ВИДЕО) Вежбајте го телото во вашиот дом: Вежби против целулит и масните наслаги на колковите

За само еден месец ќе забележите сериозни разлики…
Јадете здраво цел ден, спанаќ, пилешко и брокула. Апсолутно сте се откажале од брзата храна. Трчате додека ја туркате количката и не внесувате вишок калории. Ретко кога јадете надвор и ги приготвувате оброците на пареа. Сепак, секој ден кога се мерите, ситуацијата со килограмите не се менува.
Наместо да се нервирате, почнете со примена на едноставни вежби кои ќе доведат до одлични резултати во комбинација со ваква урамнотежена исхрана. Ако ги применувате овие вежби секое утро, во три серии од по 15 повторувања, брзо ќе забележите дека всушност губите 30 грама чисти масти од колковите, задникот или бутовите секое утро.
Испробајте ги вежбите од вашиот дом и уживајте во погледот на вашето тело во огледалото…

View this post on Instagram

A post shared by Women Fitness⚡Weight loss 🇺🇸 (@fitness._touch)


Фото: Илустрација


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Три знаци дека цревата ви се болни – доколку ги забележите, неопходно е итно да се обратите на лекар

Веќе сте свесни дека вашите црева се еден од најмоќните делови на вашето тело. Експертите …