(ФОТО) Рафа и Новак на Сантиаго Бернабе: Тенисерите сакаат фудбал!

Синоќешниот натпревар од полуфиналето на Лига на шампионите го следеа и најдобрите тенисери на светот – Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ…
Рафа кој иако е од Мајорка навива за Реал Мадрид го имаше првиот удар од мечот со кој мадриѓаните по 35. пат ја освоија титулата.
Но, на трибините беше и Новак Ѓоковиќ кој во придружба на својот брат го следеше натпреварот со Сити.


Од фотографиите може да се види дека Рафа е до претседателот на Реал Мадрид (Флорентино Перез), а до Новак е младиот Алкараз, но веднаш тука е и татко му на Рафаел Надал…сите во свечената ложа.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Здрава и фит жена споделува четири симптоми на рак на тироидната жлезда кои ги игнорирала

На КРИСТИНА Мекнајт, која сега има 35. години, и бил дијагностициран рак на тироидната жлезда …