Принцот Хари и Меган Маркл едвај се спасиле – нивниот авион го погодил гром

Приватниот авион на Меган Маркл и принцот Хари во 2018. година бил погоден од гром, а штетата на авионот била толку голема што едвај го поправиле.
Меган Маркл и принцот Хари еднаш, во текот на летото, едвај се спасиле живи. Кралската двојка летала за Амстердам на забава кога луксузниот „dasault falcon 7X“, вреден 40. милиони фунти, бил погоден од гром. Инцидентот бил застрашувачки блиску до навигациската опрема на авионот.
За среќа, војводата и војвотката од Сасекс ја избегнаа оваа трагедија во септември 2018. година и неповредени пристигнале на аеродромот Шипхол. Тие го изнајмиле авионот за повеќе од 23.500 евра за да присуствуваат на настан во Холандија, на кој присуствувале и Еди Редмејн, Ник Гримшо и Џена Колман.
Авионот потоа наводно бил приземјен девет дена бидејќи бил подложен на поправки, а „Сан“ пренесува дека бил опремен со нов бел носен конус. Се верува дека Хари и Меган се качиле на приватниот лондонски аеродром Оксфорд, кој се наоѓа на 22. километри од нивната поранешна резиденција во Фрогмор Котиџ.
Откако полетале на 21. септември, рекле дека отпатувале два дена подоцна со заменски авион кој ги однел дома. Неодамнешниот лет за Холандија минатиот месец изгледал помалку драматично.
Да потсетиме, војводата и војвотката од Сасекс престојувале во хотелот Хилтон со пет ѕвезди во центарот на Хаг за време на „Игрите на непобедливите“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …