Како да го намалите вишокот килограми по природен пат без физичка активност или гладување!

Доаѓаат потопли денови! Помотивирани сме да излегуваме надвор, и да се дружиме со најблиските. Во плакарот веќе правиме замена на зимските со летните парчиња гардероба, и пробуваме да ги пробаме. Е тука кај поголемиот дел од нас, посебно повозрасните настанува разочарување. Не може да влеземе во истиот конфекциски број. Заклучокот е мора нешто брзо и ефикасно да направиме, а притоа да не го нарушиме нашиот здравствен систем.

Во овој контекст корисна е информацијата дека во оптимална пропорција комбинацијата од екстракти од: цимет, јаболков оцет и зелено кафе претставува идеален производ за ефикасно и безбедно намалување на вишокот килограми. А кога тоа дополнително ќе го потврдат клинички студии во кои учестуваат врвни медицински експерти и нутриционисти, а ќе го одобрат надлежните здравствени институции, можеме да бидеме сигурни дека имаме сигурен и квалитетен производ кој ќе ги задоволи нашите потреби. Производи кои ќе ни помогнат за регулирање на тежината и намалување на килограмите. Слим Комплекс и Слим Фибер е единствен природен, дуален систем за да се ослободите од вишокот на килограми за само 10 дена. По природен пат, без тешкотии, без гладување и физички активности за кратко време!


This image has an empty alt attribute; its file name is слим-2.png

Производот е за лица над 15 год, не за доилки (пред 6 месеци), трудници, лица со дијабетес (доколку имаат хипогликемии), лица со колитис или други воспаленија на цревата, или лица кои се алергични на некоја од состојките. Повеќе инфо на 070 230 720.


Како помага SLIM Complex?

– Го забрзува метаболизмот (ја стимулира секрецијата на ензими, ја намалува апсорпцијата на шеќерите и јаглехидратите во целина, го забрзува согорувањето на калориите и празнењето на цревата);
– Го стимулира топењето на масти (го активира процесот на липолиза – разградување на мастите во масното ткиво за нивно активно согорување за метаболните процеси);
– Го спречува таложењето на мастите во телото (го успорува процесот на претварање на јаглехидратите и мастите во масни наслаги);


This image has an empty alt attribute; its file name is thumbnail_SlimComplex_post2_v02-FINAL.png

Што овозможува SLIM Fiber?
– Го намалува чувството на глад (растителните влакна го пополнуваат дигестивниот тракт и даваат чувство на ситост);
– Го редуцира внесот на калории (растителните влакна ја успоруваат дигестијата и ја намалуваат можноста за апсорпција на чеќерите и мастите)
– Ја помага детоксикацијата (стимулира движење на материите низ цревата, ги врзуваат токсините и помагаат полесно и навремено да се испразнат и исчистат цревата).

Употребата на двата производи одеднаш обезбедува единствено синергистичко и комплементарно дејство кое овозможува лесно и природно намалување на килограмите без потреба од физичка активност или гладување.

НАЈДОБРО е да се користат 1 капсула Слим Комплекс + 1 капсула Слим Фибер пред секој оброк. Доколку се користи 3 пати на ден сигурно се слабее, без физичка активност или диети бар 2-3 кг за 10 дена или 3-5 кг за 14 дена.

Наменет е за оние кои имаат потреба да ја намалат или одржат тежината, но и сите кои сакаат прочистување и редовно празнење на цревата и подобрување на апсорпцијата. Важно е да се истакне дека препаратот е особено добар за регулација на тежината кај лица кои од здравствени причини, недостаток на време или желба, физички не се или не можат да бидат активни (да вежбаат да тренираат) и го има целиот ефект без потреба од било каква физичка вежба. Производите исто така помагаат и за превенција на опстипација (запек).

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Идеја за појадок (или десерт): Леб од темно чоколадо и банана

Ви претставуваме рецепт за идеален и вкусен појадок со додаток по ваш избор Овој појадок …