Исповед на сопругата на пејачот која почина на 33. години од СТРАШНА БОЛЕСТ: „Го држев за рака до последен здив“

Сопругата на британскиот пејач Том Паркер (33), кој почина минатиот месец од рак на мозокот, даде шокантна исповед за британскиот „The Sun“ и ги опишала последните моменти кои ги поминала со својот сопруг.
„На крајот останавме сами и имаше толку многу љубов во собата“, рекла Келси Паркер, додавајќи дека нејзиниот сопруг Том Паркер починал со безболна смрт.

„Отидов во кревет со него. Бевме заедно, само го сакав тој момент со него. Не сакав никој да влезе во собата. Ни требаше тоа време заедно за да разговараме”, ги опишала Келси Паркер последните два часа заедно, и нагласила дека сопругот го држела за рака до последниот здив.


Како што рекла, му ветила дека ќе се грижи за нивните две деца, како и дека ќе ги научи на сите животни лекции што тој ја научил неа.

This image has an empty alt attribute; its file name is sopruga-na-parker-pak.jpg


И покрај се, ни беше убаво до самиот крај“, изјавила таа.
Во интервју за британски „The Sun“, Келси Паркер откри дека музиката на нејзиниот сопруг се пуштала во болничката соба на денот на неговата смрт.

Пејачот на бендот „Wanted“ почина минатиот месец од рак на мозокот, на 33-годишна возраст. Лекарите му го дијагностицирале ракот во октомври 2020. година, кога му предвиделе дека му остануваат уште 12. месеци живот.

This image has an empty alt attribute; its file name is saopruga-na-tom-parker-1-pak.jpg

И покрај дијагнозата, Том Паркер минатиот септември настапи во „Ројал Алберт Хол“ во Лондон, на концерт посветен на борбата против ракот. Потоа замина на турнеја со бендот, но по некое време мораше да се откаже од настапот. Тој и неговата сопруга последен пат беа видени во јавноста на 15. март во лондонската 02 арена, каде што настапил.

Келси Паркер била многу горда на одлуката на нејзиниот сопруг да оди на турнеја, открила дека забележала дека тој по настапот се однесувал поинаку. На почетокот за тоа ја обвинила исцрпеноста, но набрзо се испоставило дека болеста го совладува пејачот.

Том Паркер ги помина последните денови во болницата Сент Кристофер во јужен Лондон, а беше погребан на 20 април со песната „Champagne Supernova“ на бендот „Oasis“, која пејачот ја обожаваше.
„Да можеше љубовта да те спаси, ќе живеевме заедно засекогаш“, рекла Келси Паркер на погребот, која имала посебна порака за својата двегодишна ќерка Аурелиа: „Ќе дадам се од себе ангелите да се грижат за татко ти. .
Љубовта на Келси и Том Паркер трае уште од нивните тинејџерски денови.

Извор: the sun

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – 300 ПРЕЉУБНИЦИ ГИ ОТКРИЛЕ ПОМОЛНИТЕ ТРИКОВИ СИ КОИ ЈА КАМУФЛИРААТ ИЗМАМАТА: ОВИЕ ДВЕ СТРАТЕГИИ НАЈЧЕСТО ГИ КОРИСТАТ! Една е ТЕШКО да се забележи!

Можеби не сте свесни за тоа, но аферите и изневерувањето во врските и браковите се …