(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – ТАА Е АС*КСУАЛНА, А ТОЈ ЗАВИСЕН ОД ФИЛМОВИ ЗА ВОЗРАСНИ: Се верија и планираат брак и покрај тоа што ретко имаат ОДНОСИ!

Необичен пар е доказ дека љубовта не познава граници, па ни необичните навики на партнерот. Алис, која се декларира како асексуална, го запознала Харви, кој е зависник од порнографија, кога сфатила дека сексуалните односи не се за неа. А, и покрај зависноста со која Харви се „бори“, парот успеал да најде заеднички јазик во љубовта.

This image has an empty alt attribute; its file name is neobicen-par-1.jpg
Сексот може да биде клучен елемент за многу врски, но еден пар од спротивните страни на спектарот успеа да најде љубов и покрај разликите. Алис, која се идентификува како асексуална, и Харви, кој се бори со зависност од филмови за возрасни, се заедно пет години и се надеваат дека ќе се венчаат следната година. Опишувајќи ги предизвиците на нејзината асексуалност во серијата „Love Against the Odds“, Алис објаснила:
– Се заљубувам како и секој друг, но не доживувам никаква привлечност или желба за никој друг. Мојата сексуалност никогаш не беше нешто за што размислував сè до 16-годишна возраст, кога првпат завршив со некој дечко. Штом сакаше да продолжи понатаму, јас се затворив“, рекла Алис.


This image has an empty alt attribute; its file name is neobicen-par-2.jpg

Нејзината спротивност е токму Харви, кој водел битки со своите интереси за сексуални односи.
-Повеќе од 20 часа дневно би поминал или на јадење, одење во теретана, а остатокот од времето би го поминал мастурбирајќи – се присетил и додал:
– Мислам дека прилично отупев на филмовите, интензитетот, времетраењето, тоа не беше добро за моето ментално здравје.


Така, кога заеднички пријател ги запознал на забава, тие морале да имаат незгоден разговор за тоа како може да функционира нивната врска. Алис рекла:
– Имаше момент кога веднаш реков: „Да се ​​биде со мене може да значи дека никогаш нема да можам да имам односи, дали е тоа нешто со кое можеш да се справиш?“. Една вечер кога знаев дека нешто ќе се случи меѓу нас, лежерно го спомнав фактот дека сум асексуален, главата на Харви изгледаше како да ќе експлодира, рекла Алис.
Во тоа време, Харви се сеќава дека доживеал „чувство на тонење“ и дури сега признал дека се борел да ја разбере идејата за асексуалност.
– Алиса е генерално неутрална кон сексот или го отфрла – додал тој:
– Тоа отсекогаш бил мојот страв; ништо не добива од тоа, па не ѝ се допаѓа.


Алис нагласила дека и покрај тоа што се уште не ужива во односите, од врската со вереникот добила „нешто друго“.

This image has an empty alt attribute; its file name is neobicen-par-3.jpg
– Фактот што би го направила ова со тебе, покажува колку те сакам и колку ти верувам, и колку се чувствувам безбедно со тебе – признала заљубената Алиса.
Двојката дури размислуваше да експериментира со немоногамија, дозволувајќи му на Харви да ги истражува своите желби на друго место, но тие опишале дека на крајот решиле да ги прифатат своите разлики.
– Отсекогаш сакав да имам деца, отсекогаш сакав да бидам мајка – рекла Алис и додала:
– Мислам дека тоа збунува многу луѓе затоа што има одредена работа што мора да се случи за да имаме деца. Јас и Харви сме многу среќни, свршени сме и ќе се венчаме следната година. Мојот живот се сврте на подобро.

Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како брзо да се исушат алиштата во зима? Овие генијални трикови заштедуваат време!

Доколку немате тераса или соба во вашиот стан каде што можете да ги исушите алиштата, …