(ФОТО) Никол Кидман споделила ТРАГИЧНИ ДЕТАЛИ за бракот со Том Круз! Неговата посветеност на сектата влијаела на сите негови бракови!

Оскаровката Никол Кидман ужива во прилично просперитетна кариера во последните години. Но, нејзиниот живот не бил секогаш лесен…
Нејзините први години откако се омажила за суперѕвездата Том Круз во 1990 година биле обележани со кавги. Иако беа миленици на таблоидите, зад затворени врати, нивниот брак бил полн со проблеми.
Проблемите го достигнале својот врв во 2001. година, а Кидман и Круз решиле да се разведат. Оттогаш актерката молчи за годините што ги поминала во брак со ѕвездата на „Топ Ган“. Сепак, таа сега излезе со болната вистина за нивната врска и тешкотиите што ги претрпела за време на нејзиниот децениски брак. Иако Кидман сега е добро познато име, тоа не било отсекогаш така. Таа започнала со изведување разни мали споредни улоги во филмови и театарски продукции, како и во различни австралиски телевизиски серии, како „Виетнам 1987“.
Сепак, нејзиниот голем меѓународен пробив дојде во 1990-тите, кога ја доби улогата на млад доктор кој се заљубува во возач на НАСКАР. Токму тука таа и Том Круз се сретнале за прв пат.


„Круз во основа ме собори од моите нозе“, рекла Кидман подоцна во интервју за Venity Fair во 2002. година. „Се заљубив лудо, страсно. И како што се случува кога ќе се заљубите, го заборавив целиот мој план во однос на тоа што сакав за мојот живот“.
Круз и Кидман се венчале истата година кога „Деновите на громот“ се појавија во кината. Тие веднаш станаа омилен пар на моќ во медиумите. Јавноста не можеше да се засити од нивната врска, а таблоидите жестоко ги следеа истражувајќи ја тогаш прилично непознатата Кидман. Нејзината кариера, исто така, почна да расте во овој период, додека нејзиниот професионален живот беше на врвот на сите времиња, нејзиниот личен живот не беше ни приближно розов.
Од самиот почеток на нивната врска, Круз и Кидман се соочија со некои пречки. Во раните 1990-ти, ѕвездата од „Топ Ган“ почнал да ја посетува Саентолошката црква, со својата прва сопруга Мими Роџерс. Актерот станал побожен член, а како таков се очекувало да членуваат и неговите партнери. Откако почнала да излегува со Круз, Кидман почнала редовно да оди во црква и почнала да вежба за да стане саентолог како и нејзиниот сопруг.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Социјалното претприемништво како алатка за инклузија- одбележан светскиот ден на лица со попреченост

Вчера, на 4ти декември, во социјалното претпријатие „Кантрисајдретрит“, во с. Опила, Ранковце, се одбележа светскиот …