НЕ ГИ ЈАДИ ТИЕ Г**НА! Со фотографија од венчавката го шокирал интернетот!

Голем број коментари на социјалните мрежи предизвика фотографија од свадба во Америка, на која гостинот забележал сцена од јадење кое му било послужено.
Корисник на социјалната мрежа Твитер објавил слика покрај која напишал „од американска свадба“.
Не се знае дали било само предјадење, но што и да било на ниту една свадба во Македонија или Србија се знае дека вакво нешто е сосема незамисливо, за што сведочат и коментарите.


„Излези од таму“, „Не би го јадела“, „Дојди кај брат ми во Срем, да те нахранам, сега извини, гладен си“, „Шампионски пола сендвич! Се надевам дека ќе ставиш лист зелена салата во пликот“, „Не јадете го тоа гомно, излези и купи си скара“, биле само дел од коментарите кои се наоѓаат под оваа објава.

Фото: Принтскрин/Twitter


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„АКО ВАШИТЕ ПРОБЛЕМИ МОЖЕ ДА СЕ РЕШАТ СО ПАРИ, ТОА НЕ Е ПРОБЛЕМ, ТОА Е ТРОШОК“: Евреите ги решаваа предизвиците на посебен начин!

Мудрите еврејски поговорки за животот ќе го олеснат речиси секој проблем со кој се соочуваме. …