(ВИДЕО) Автобус за јавен превоз исчезнал во пламенот

ИАКО многумина најпрво мислеле дека се работи за возило на електричен погон, тоа е автобус напојуван од алтернативни горива.
Во Италија, многу возила се напојуваат со гас и компримиран природен гас. Изведбите на CNG на некои модели на автомобили доаѓаат со фабрички инсталирана инсталација за користење на ова евтино гориво. Го користат и во јавниот превоз.
Во случајот на овој автобус, Iveco Cityclass, тоа е модел кој има конвенционален мотор со внатрешно согорување. Тој е редизајниран за да може да користи гас како погонско гориво, а неговите резервоари се поставени на покривот.


Страшното видео кое брзо се прошири на социјалните мрежи е направено кон средината на минатиот месец во близина на Перуџа, кога претходно споменатиот автобус од засега непознати причини се запалил. Пожарот не било можно да се изгасне, но добра вест е што патниците и возачот излегле навреме, па нема повредени.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) „Џен, не пиев“: Видеото на кое Афлек и се правда на Џеј Ло за алкохол стана хит на TikTok

БЕН АФЛЕК и Џенифер Лопез неодамна се појавија на премиерната забава за нејзиниот нов филм …