(Рецепт) СЕКОЕ УТРО ПИЈТЕ ЧАША ЗОВРИЕНА ВОДА СО ОВОЈ ЗАЧИН: Килограмите ќе исчезнат а ќе решите и здравствени проблеми!

Ако мислевте дека е цимет, се лажете. Овој зачин е уште поефикасен.
Морско оревче може да се користи при подготовка на разни салати, супи, сосови, јадења, слатки, но малкумина знаат колку е моќен овој зачин кога е диетата во прашање.
Бидејќи е богат со влакна, морското оревче делува така што ја задржува ситоста подолго и го намалува апетитот. Исто така, експертите истакнуваат дека овој зачин е одличен за намалување на лошиот холестерол.

This image has an empty alt attribute; its file name is morsko-orevce.jpg


Содржи и манган кој е делотворен за топење на масните наслаги, а единствениот недостаток на овој зачин се заситените масти, поради што не треба да се јаде во големи количини.
Морското оревче во исхраната можете да го користите така што ќе го изрендате во овошна салата, а можете да го консумирате и за време на појадокот, на пример, ако јадете јајца, овесни снегулки, па дури и пецива, но најдобро би било да подготвите пијалок од овој зачин, и со него да го започнете секое утро.

Подготовката е многу едноставна.
Додадете една лажичка од овој зачин во чаша врела вода и испијте ја наутро.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Идеја за појадок (или десерт): Леб од темно чоколадо и банана

Ви претставуваме рецепт за идеален и вкусен појадок со додаток по ваш избор Овој појадок …