СТРАШНО ИСКУСТВО – МАНЕКЕНКАТА ПРЕЖИВЕАЛА МОЗОЧЕН УДАР, ПА СЕГА ПРЕДУПРЕДУВА: Не го правете ОВА! Нејзината ПОРАКА по закрепнувањето ќе натера многу луѓе да се замислат!

Манекенката и познато ТВ лице, сопруга на музичката ѕвезда Џастин Бибер, во март завршила во болница. Таа била подложена на итна операција откако и било дијагностицирано згрутчување на крвта во мозокот, а сега решила да сподели со сите зошто и се случил „најстрашниот момент во нејзиниот живот“.

View this post on Instagram

A post shared by Hailey Rhode Baldwin Bieber (@haileybieber)„Седев на појадок и наеднаш се почувствував чудно: нешто ми минуваше од моите раменици надолу по рацете, сè до моите вкочанети врвови на прстите. Не можев да зборувам. Десната страна на лицето ми беше опуштена, не можев да извлечам ниту еден збор од себе.„Мислев дека тоа е слабост, но Џастин знаеше дека имам мозочен удар“, рекла Хејли (25).
Опишувајќи го ова искушение како „најстрашниот момент во животот“, Хејли сега објаснува што довело до желбата другите да го избегнат ова ужасно искуство.
This image has an empty alt attribute; its file name is hejli-i-dzastin.jpg
Добар сопруг: За време на опоравувањето Џастин не се одвојувал од неа

Лекарите заклучиле дека три причини придонеле за појавата на згрутчувањето:


1. Апчиња за контрацепција
Хејли рекла дека неодамна почнала да зема апчиња за контрацепција и дека „никогаш не требало да почне со тоа“, бидејќи боледува од мигрена, која лесно можела да доведе до формирање на згрутчување на крвта.

2. Ковид – 19
Сопругата на Џастин Бибер не внимавала многу на Ковид – 19, таа била заразена со корона вирус, што исто така придонело нејзината состојба да се влоши на овој начин.3. Долг лет
Пред да го доживее ова застрашувачко искуство, таа летала до и од Париз, спиејќи го целиот лет во двата правци. Таа воопшто не станала, што е исто така многу важен фактор на ризик кој може да предизвика силна бура во нејзиното срце, мозокот и крвните садови.
Тестовите кои итно морала да ги направи во болница откриле дека и е начнато срцето, па била оперирана. Сега се чувствува добро и решила со сите да сподели што ја предизвикало нејзината состојба, за другите да не ги повторат нејзините грешки.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Почина популарниот јутјубер Technoblade. Имаше 23 години!

Почина Technoblade, Јутјубер кој имаше 11. милиони претплатници на својот канал благодарение на видеата на …