(ВИДЕО) МАТИ Е ДОКАЖАНО НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ: Со години ги следи овие 5. правила!

„Среќата е вештина што треба да се научи“, вели тој.
Дури и науката, поточно истражувањето на Универзитетот во Висконсин, докажало дека Ричард е најсреќниот човек на светот.
-Кога имав 20 години бев збунет барајќи вештина која би можела да ја вежбам и која ќе му даде смисла на мојот живот. Во еден момент мора да се запрашате што е навистина важно – вели Мати Ричардс, попознат како „најсреќниот човек на светот“.
Неговата моќ на контрола на умот е запрепастувачка, а неговиот мозок произведува нивоа на гама зраци (поврзани со свесноста, вниманието, учењето и меморијата) кои никогаш претходно не биле снимени.

1. Не грижете се
– Не грижете се за ништо. Ако наидете на некои потешкотии и проблеми и ако има решение за тоа, направете го тоа. Ако нема решение, нема смисла да се грижите бидејќи на тој начин проблемот само станува се поголем. Опуштете се. И размислете за други корисни работи што би можеле да ги правите. Најдете друг начин – советува Ричард.


2. Тренирајте среќен живот
– Постојат многу фундаментални човечки квалитети кои се исклучително важни за среќен, исполнет живот и оптимално функционирање, како грижа, љубов, добрина, внатрешна слобода и внатрешен мир. Не можете да ги подобрите тие карактеристики без вежбање, а за вежбање е потребно време, вели Ричард.

3. Најдете ја својата страст
-Кога имав 20 години бев збунет барајќи вештина која би можела да ја вежбам и која ќе му даде смисла на мојот живот. Во еден момент мора да се запрашате што е навистина, навистина важно – вели најсреќниот човек на светот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ДЕЗЕН НА АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ – Џорџина предизвикала дебата поради овој фустан: „Кардашијанка барем ги троши своите пари, а не на Роналдо“

И’ додека Кристијано Роналдо моментално минува низ најтурбулентниот период во кариерата, поради кој неодамна се …