(ВИДЕО) Гвардиола се фатил за глава и клекнал на тревата. Знаел што следи…

СПЕКТАКЛОТ Манчестер Сити – Реал (4:3) во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите донесе низа сцени кои станаа вирални. Сепак, не се сите поврзани со голови, асистенции или дриблинзи, барем не директно. Една од нив е реакцијата на домашниот тренер во 55. минута, при водство на Сити со 3:1 и напад на Реал. Винисиус (21) на левото крило брилијантно го измами својот 15-години постар ривал и сонародник Фернандињо, кој од 36. минута и повредата на Џон Стоунс глумел десно крило.

Фернандињо е легенда на Сити, но дефанзивен играч за врска на позиција која не е негова, неспоредливо побавен и многу постар од Вини, немаше шанси против еден од најопасните крилни напаѓачи во светот и тоа е видено неколку пати. Најмногу и најопасен за Сити во споменатата ситуација, а тоа го знаеше и можеби најдобриот тренер на светот.
Имено, Гвардиола очајно гледал како Винисиус „го вози“ Фернандињо покрај него, а потоа се фатил за глава и клекнал на тревата. Сето тоа го направил пред Винисиус да дојде пред Едерсон и да погоди за 3-2.


Фото: Принтскрин/Reddit


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Селектор без влакна на јазикот: „Секс пред меч? Нормално“, „Оргиите не се идеални, но еј!“

Селекторот на шпанската репрезентација Луис Енрике одговарал на прашања на навивачите на Твитер за време …