(ВИДЕО+ФОТО) Лето во името на Крис Хемсворт – објавен датумот на премиерата на филмот „Spiderhead“

Нетфликс ги објави првите официјални фотографии и датумот на премиера на новиот филм на Крис Хемсворт „Spiderhead“. Покрај ѕвездата на филмовите „Екстракција“ и „Одмаздници“, во филмот кој беше најавен во септември 2020. година се појавуваат и Мајлс Телер и актерката Џурни Смолет.
Режисер е Џозеф Косински, а сценариото напишано од Рет Рис и Пол Верник („Deadpool“ и „Zombieland“) е базирано на расказ на Џорџ Сондерс од Њујоркер. Опишан како мрачно смешен психолошки трилер, „Spiderhead“ ќе биде достапен на Нетфликс на 17. јуни.


„Во најмодерниот затвор кој го води брилијантниот визионер Стив Абнести (Крис Хемсворт), затворениците носат хируршки прикачен уред дизајниран да дозира психоактивни лекови во замена за ублажување на казната. Нема решетки, нема ќелии или портокалови комбинезони. Затвореницитедоброволци се слоободни да бидат свои. Се’ додека не се. Понекогаш тие се подобра верзија. Треба да се расположат? Има лек за тоа. Не ви се зборува? Има лек и за тоа. Но, кога двајца испитаници, Џеф (Мајлс Телер) и Лизи (Патување Смолет), воспоставуваат врска, нивниот пат за искупување добива целосен пресврт бидејќи експериментите на Абнести почнале целосно да ги поместуваат границите на слободната волја“, се вели во синопсисот на филмот.


„Spiderhead“ е нова соработка на Нетфликс и Хемсворт, која веќе се појави во акциониот трилер „Extraction“, напишан и продуциран од неговите соработници од „Avengers“ Ентони и Џо Русо. Инаку, филмот од 2020. година е на 5-то место на најпопуларните филмови на сите времиња на платформата, а корисниците на Нетфликс го стримале над 231. милион часа во првите 28. дена од неговото објавување. Хемсворт неодамна го заврши снимањето на вториот дел.
Летово дефинитивно ќе биде посветено на Крис Хемсворт, кој ќе го гледаме и следниот месец, освен во јуни, бидејќи ја толкува главната улога во филмот на Марвел „Thor: Love and Thunder“, чија премиера е закажана за 8. јули.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Почина популарниот јутјубер Technoblade. Имаше 23 години!

Почина Technoblade, Јутјубер кој имаше 11. милиони претплатници на својот канал благодарение на видеата на …