(ВИДЕО) МИЛИОНИ ЛУЃЕ ПОЛУДЕА ПО ОВОЈ ТРИК: Еве како да бојадисате јајца со ОРИЗ! Ќе бидете воодушевени од РЕЗУЛТАТОТ 

Постојат многу техники за бојадисување јајца, но повеќето сакаат да експериментираат и да пробуваат нова техника секоја година.
Една таква нова се појави на TikTok и фасцинираше милиони жени ширум светот.
За оваа техника, се што ви треба е боја за колачи (прехранбена боја) и ориз.

@celenakinsey What’s your favorite way to dye eggs? #momhack #momhacks #easteregg #easter #diy #sensory #sensoryplay ♬ The Motto – Tiësto & Ava Max


Имено, во проѕирна кесичка ставете ориз, неколку капки прехранбена боја (бројот на капки зависи од тоа колкав интензитет на боја сакате да постигнете), ставете јајце во кесичката и мешајте го со оризот додека не го добиете посакуваниот резултат.
А како точно се изведува оваа техника на бојадисување јајца со ориз, погледнете во видеото погоре.

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

3. СОВЕТИ, ДАЛИ Е ТОЈ ВИСТИНСКИОТ МАЖ ЗА ВАС! Обрнете внимание на следните работи…

До моментот кога ќе дојдете до четвртиот состанок, честопати треба да одлучите дали сериозно да …