(ВИДЕО+ФОТО) Напната британска драма за политичар обвинет за кривично дело пристигнува на Нетфликс

NETFLIX има ново задоволство за љубителите на драма и напнат трилери. Од утре на Нетфликс ќе биде достапна британската серија Anatomy of a Scandal, во која главните улоги ги толкуваат Сиена Милер и Руперт Френд.
„Привилегираниот живот на Софи на сопругата на моќниот политичар Џејмс се распаѓа откако се откриваат скандалозни тајни, а тој е обвинет за шокантно злосторство“, стои во описот на серијата на Нетфликс.

Серијата е базирана на истоимениот роман на Сара Вон, британска новинарка и писателка, кој е преведен на 21. јазик. Тоа е судска драма, напната приказна за обидите да се избегне законот и да се прикаже вистината и кревките емотивни односи кои не се толку силни како што се верувало.


Во серијата играат Софи, која ја игра Сиена Милер, и нејзиниот сопруг Џејмс, моќен и почитуван политичар, министер во британската влада и најдобар пријател на премиерот. Него го игра Руперт Френд. Џејмс, откако ќе биде обземен од моќ и авторитет, влегува во непромислена љубовна врска со своја колешка и ова е почеток на скандал кој допира до самото срце на британската моќ.
Удобниот и привилегиран живот на Софи почнува да излегува од контрола откако аферата на нејзиниот сопруг излегува на површина, но најлошото допрва доаѓа. Соработник го обвинува Џејмс за силување и судењето започнува. Софи е убедена во невиноста на нејзиниот сопруг.


This image has an empty alt attribute; its file name is netfliks-anatomija-na-skandal-1.jpg

Креаторот на серијата е одговорен и за Little Lies
Заедно со Сиена и Руперт, значајни улоги во серијата играат Наоми Скот и Мишел Докери. Наоми ја игра Оливија Литон, која го обвинува Џејмс за силување, а Мишел ја олицетворува обвинителката Кејт Вудкрофт, во чии раце е случајот. Сепак, Кејт била колешка на колеџ на луѓе вклучени во скандалот и е убедена дека Џејмс е виновен.
Од утре, 15 април, сите шест епизоди од серијата се достапни на Нетфликс. Креатори на серијата се Дејвид Е. Кели и Мелиса Џејмс Гибсон. Кели е креатор на многу блокбастери како што се сериите Али Мекбил, Мали лаги и Девет совршени странци. Мелиса има работено и на неколку телевизиски хитови како што се сериите Американци и House of Cards.

Фото: netflix.com

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ненадејно починала позната комичарка: Имала само 32 години и три деца

Почина ѕвездата од серијата „Wild ‘N Out“. Џеки Ох, имаше само 32 години. Џеки почина …